Egy év alatt 19 százalékkal nőttek az albérletárak Budapesten

2024. január 04. 16:40

Decemberben már átlagosan 223 ezer forintot voltak hajlandók fizetni a bérlők egy bérlakásért.

2024. január 04. 16:40

A fővárosban 2022 decembere és 2023 decembere között 19 százalékkal drágultak átlagosan az albérletek, idén pedig várhatóan 10 százalék körül növekedhetnek átlagosan az árak – közölte a Rentingo.com közösségi albérletkereső, bérbeadó platform csütörtökön az MTI-vel.

Közleményük szerint

komoly növekedésnek tekinthető az albérleti díjak 19 százalékos drágulása, azonban elmarad a 2021-2022-es időszak 27 százalékos rekordjától.

Arra is kitértek, hogy tavaly decemberben a fővárosi bérbeadók átlagosan 239 ezer forintért hirdették ingatlanjukat. Mindeközben a bérlakáspiacon folyamatosan szűkülő kínálat tapasztalható, egyrészt mert kevés új építésű lakást adtak át, másrészt mert befektetési szempontból nem vonzó a használtlakáspiac sem, így lényegesen visszaesett az adásvételek száma. A bérlők ezért kevesebb lehetőség közül válogathattak, ami azt eredményezte, hogy próbálták követni az áremelkedést. Éves szinten az ő fizetési hajlandóságuk is 19 százalékkal nőtt,

decemberben már átlagosan 223 ezer forintot voltak hajlandók fizetni egy bérlakásért.

Az idén a Rentingo.com arra számít, hogy amennyiben a bérlakáspiacot nem éri keresleti vagy kínálati oldalon váratlan sokk, a bérleti díjak folyamatosan, trendszerűen nőhetnek, a drágulást pedig csak korrekciós jelleggel törheti meg egy-egy hónapban visszaesés.

Hozzátették ugyanakkor, hogy elsősorban az egyszámjegyű inflációnak köszönhetően kisebb lesz a bérletidíj-emelkedés mértéke az előző évhez képest, várhatóan 10 százalék körül növekedhetnek átlagosan a fővárosi albérletárak.

A Rentingo.com összeköti a bérbeadókat és a bérlőket. A platform regisztrációval szűri a felhasználókat, elsődleges célja, hogy átláthatóvá tegye a lakáskiadás folyamatát a hirdetés feladásától, a bérbeadó és bérlő bemutatkozásán és beazonosíthatóságán keresztül a bérleti szerződés megkötéséig.

(MTI)

Nyitókép: Tibor Bognar / Photononstop / Photononstop via AFP

Összesen 23 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kukasmacska
2024. január 05. 08:40
"Átlagosan 223 ezret." Sok értelme van a káposztásmegyeri garzon panelból és a belvárosi luxus hatszobásból átlagot számolni.
Tara Verde
2024. január 04. 21:14
Nagyon köszönjük a Rentingo.com reklámjának szemlézését (lásd utolsó bekezdés)...
mreinstand-2
2024. január 04. 20:33
Gondolom azért nő megállás nélkül, mert az átlag magyar ember legfeljebb Budapesttől 100 km-re tud valamit venni magának (nagy nehezen). Ezért aki középfokú vagy betanított munkavégzésnél többre képes, annak Budapesten kell élnie, tehát ki kell valahogy gazdálkodnia ezeket a kurva magas lakbéreket. Aki nem örököl, vagy nincs eleve ingatlana Budapesten, annak vélhetően sosem lesz. Nekik maradnak a vidéki paraszt tanya városok a szánalmas munkalehetőségeivel. Modern kori jobbágy élet.
Zsolt75
2024. január 04. 19:38
Zsola. 1 lakásom és egy irodám van bérbe adva, igaz csak Szentendrén. Nem emeltem 2 éve, mégsem élek rosszabbul.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!